Jdi na obsah Jdi na menu
 


mladý hasič - historie

     SDH Nová Paka začala pracovat s mládeží již v roce 1968, kdy pan Miloslav Glos společně s panem Dobroslavem Dytrychem založili Kroužek mladého požárníka. Ten v roce 1990 pro naprostý nezájem mládeže ukončil svoji činnost. Po celou dobu své existence mladí požárníci z Nové Paky dosahovali výborných výsledků, ať už v okresních nebo krajských kolech !
      V roce 1998 došlo k obnovení činnosti kroužku Mladého hasiče při SDH Nová Paka. Velkou zásluhu na znovuvzkříšení mladých hasičů měli Mirek Exner a Milan Pospíšil, kteří provedli nábor žactva a věnovali se vedení kroužku. Po třech letech řady instruktorů rozšířila Lenka Fejfarová, která vystřídala Milana Pospíšila. V roce 2003 jsme byli pořadateli podzimního branného závodu. Rok 2006 znamenal další zlomový moment v historii mládeže Nové Paky. V tomto roce náš sbor začal pracovat i s dorosteneckou kategorií. Zároveň jsme společně s OSH Jičín byli spolupořadateli krajského kola hry Plamen a soutěží dorostu. Na těchto závodech jsme měli poprvé zastoupení v krajském kole a hned velmi úspěšné : dorostenec Jára Otta obsadil v jednotlivcích 4. místo, dorostenka Pavlína Hošková ve dvojboji dokonce místo druhé !!! V roce 2008 na krajském kole v Novém Městě nad Metují obsadili dorostenci Nové Paky sice "až" 4. místo, ale předvedli nejlepší požární útok na nástřikové terče za kraje Královéhradecký i Pardubický.
Zatím největší úspěch zaznamenaly dorostenky z Nové Paky v roce 2009, když na krajském kole v Solnici obsadily 2. místo. Od postupu na mistrovství České republiky je přitom dělilo pouhých 1,5 vteřiny !!
     V roce 2010 jsme opět spolupořadateli krajského kola hry Plamen a soutěží dorostu.
Letošní sezona byla pro mladé hasiče z Nové Paky nejúspěšnější v historii. V okresním kole získalo mladší družstvo bronzové medaile za 3. místo, starší děti obsadily 5. příčku, dorostenky a dorostenci své kategorie vyhráli. Na domácí půdě jsme při krajském kole zaznamenali také úspěch když dorostenky skončily na 3. místě a dorostenci bojovali až do poslední disciplíny o postup na MČR. Opět jako loni nám postup na republiku unikl o 1,5 vteřiny. Ale druhé místo je vynikající.
      Na mistrovství republiky, které se konalo 10.-.11. července v Litomyšli jsme se přece jen zúčastnili. Tři naše členky dorosteneckého družstva hostovaly v dresu Horního Lánova a pomohly mu ke 13. místě v republice !


 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 40616
Měsíc: 185
Den: 6